קריאטרה. כשטכנולוגיה, טבע ועיצוב נפגשים

קריאטרה. כשטכנולוגיה, טבע ועיצוב נפגשים

קריאטרה נוסדה על מנת לייצר בעולם דור חדש של מוצרי עיצוב ובניה 100% טבעיים ובריאים בעלי חוזק מבני והתאמה לייצור סדרתי ותקינה מתקדמת בארץ ובעולם.

אנחנו פועלים להביא לעולם מוצרים אקו-חדשניים שמייצרים סינרגיה מושלמת בין חומר טבעי, טכנולוגיה פורצת דרך ועיצוב חדשני. מוצרים שמובילים את מהפכת הכלכלה המעגלית ובריאים לנו המשתמשים וגם לפלנטה – בדיוק כמו שהטבע התכוון.

החומרים והטכנולוגיה של קריאטרה הם תוצאה של יותר מחמש שנות מחקר ופיתוח טכנולוגי והנדסי בתמיכת רשות החדשנות ותוכנית הורייזן של האיחוד האירופי ובהובלת צוות הקריאייטיב של החברה הכולל מהנדסי חומרים ומכונות, מעצבים\ות, מומחי\ות מו”פ ואיכות הסביבה.

מוצרי החברה הם 100% טבעיים, מתכלים ומתמחזרים ומבוססים על יישום של עודפי עפר ופסולת חקלאית. אם משווים אותם לאריחי קרמיקה שרופה הייצור שלהם צורך 5% מהאנרגיה ומייצר פחות מ-1% מהזיהום ובניגוד למוצרי קרמיקה שהם למעשה חומר טבעי שנשרף על כלות, תהליך הייצור של קריאטרה משמר את ההרכב הכימי של הרכיבים הטבעיים ובכך מאפשר להם לחזור ולהיות, בתום מחזור חייהם הפונקציונלי, חלק בלתי נפרד ממעגל החיים

קולקציית אריחי הפנים של קריאטרה מיוצרת בישראל בטכנולוגיה חדשנית וירוקה שפותחה על ידי קריאטרה כדי לאפשר לכם לחוות את הטבע גם בתוך חלל הבית או מבנה הציבור. החיפויים עשויים מחומר מרוכב וטבעי, ומעניקים מימד חדש ומרתק לחללים מעוצבים. בקולקציה 9 גוונים מתערובות ייחודיות של חומרי גלם מקומיים וטבעיים. קריאטרה נוסדה על ידי מנכ"לית החברה, עדיטל אלה, מעצבת מוצר מומחית בעיצוב לקיימות, הפועלת מזה 20 שנה לשילוב תפיסת הקיימות בעולם העיצוב והתעשייה.

100% ייצור ישראלי

תו ירוק ממכון התקנים הישראלי

המוצרים של קריאטרה מקדמים את מטרות הפיתוח הבר-קיימא של האו"ם:

איך הכל התחיל

בעולם שבו הפעילות של עולם הבניה אחראית ל- 1/3 מהפסולת שהאדם מייצר על כדור הארץ, ובמציאות בה בטון פורטלנד אחראי ל6% מפליטות גזי החממה, חברת קריאטרה מובילה מהפכה בתחום חומרי הפנים והמבנה ומשווקת מוצרים ירוקים שמממשים כלכלה מעגלית.

הסיפור של קריאטרה מתחיל בשנת 2000 בה המייסדת שלנו, עדיטל אלה, שהתה בהודו לצורך מחקר של שיטות ייצור מסורתיות כהשראה לפיתוח טכנולוגיות ברות קיימא. המפגש שלה עם כוס הצ’אי ההודית שמיוצרת בייבוש בשמש (ולא עוברת שריפה בתנור כמו ספל קרמיקה רגיל) היה רגע גורלי. כוס הצ’אי המסורתית מושלכת אל הקרקע מיד בתום השימוש וחוזרת מיידית להיות חומר הגלם ממנה נוצרה – אדמה. באותו הרגע גמלה בליבה החלטה – להקים תעשייה שמייצרת מוצרים פונקציונאליים קונסרוקטיביים מחומרים טבעיים מבלי שיעברו שריפה כך שגם מוצרים יוכלו לממש את הציווי העתיק – מעפר באת ואל עפר תשוב.

הפיתוח שהחל מחקירת השיטות המסורתיות של בניה באדמה התמקד במעבר בין ייצור מסורתי אינטואיטיבי שאורך מספר ימים לייצור תעשייתי מדעי וטכנולוגי שאורך מספר דקות ומגיע לחוזק מבני תוך שימור המהות הסביבתית שבבניה המסורתית. חמש שנות מחקר ופיתוח ולמעלה מ2000 דגימות שעברו בדיקות במכון התקנים ומעבדות מורשות נוספות מאפשרות לחברה להשיק היום מוצרים עם חוזק מבני העומדים בתקני הבניה השונים.

קריאטרה חברה ייחודית בפתרונות שלה, שיוצרת מציאות שבה כלכלה מעגלית היא מציאות אפשרית בעולם הבניה. החברה מוכיחה כי ניתן לייצר מוצרים איכותיים לתחום הבניה שמיוצרים תוך הפחתה דרמטית של הנזקים האקולוגיים מתעשיית הבניה המסורתית, מבלי להתפשר על תכונות קונסטרוקטיביות ואף להציג שיפורים באיכות לרבות בבידוד התרמי. התכונות המוכחות של המוצרים המוגמרים מאפשרים פיתוח של מגוון רחב של יישומים מבניים ודקורטיביים.

הכירו את הצוות שלנו

דיק סייל

מכירות

מכירות אירופה

דפנה וינר

יו"ר ההנהלה

תכנון אסטרטגי ופיתוח עסקי

ליאת אפלבאום

סמנכ"לית כספים

ראיית חשבון ומנהל עסקים

עדיטל אלה

מייסדת ומנכ"לית

מעצבת תעשייתית
מומחית בינ"ל בעיצוב לקיימות

סיון אברמוביץ

חשבת

מנהל עסקים וחשבונאות

צבי כהן

מהנדס ראשי

ד"ר הנדסת חומרים

ליאור נחום

מנהל מחלקת מו"פ

ד"ר הנדסת חומרים

ארינה צנזור

מהנדסת תהליך

גיאולוגיה ומדעי כדור הארץ

שרון סול

תכנון ופיקוח ייצור

גריגול ציצווישוילי

מפעיל קו ועוזר מו"פ

דוד דהאן

עיצוב ומו"פ

עיצוב מוצר

קטרינה אלכסנדרוב

עיצוב וקשרי לקוחות

עיצוב פנים

מולו סרצה

מפעיל קו ועוזר מו"פ